Engelli Asansörleri


     Engelli kişilerin kolay erişim ve kullanma kolaylığı sağlayan asansörlerdir. Bina içi veya dışındaki engel oluşturan kısa mesafeli yükseltileri aşmak için engelli platformları özel bir çözüm olarak sunulmaktadır.

     Yüksek kalite ve güvenlik standartlarının tamamına cevap verebilen iç ve dış düz ya da dönerli merdivenlerde ekonomik ve kullanışlı çözümler üretebiliriz. Merdiven asansörü kullanımda olmadığı zaman katlanabilmekte ve böylece minimum yer işgal etmektedir. Çeşitli renk, ölçü ve aksesuar seçenekleri ile kullanıcının ihtiyaçlarına ve özel uygulamalara imkân vermektedirler. 

     Platform tip merdiven asansörleri tekerlekli sandalye kullanıcıları için tasarlanmakla beraber, üzerine katlanır koltuk ilave edilerek merdiven inip çıkmakta zorluk çeken diğer kişilerde kullanabilir. Tekerlekli sandalye kullanıcısı bedensel engellilere her hangi bir kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan merdivenleri inip-çıkma imkânı vermektedir.

     Platform tip engelli asansörü üzerinde bulunan butonlar ile kullanıcı tarafından kontrol edilebildiği gibi, engelli kişinin asansörü kullanamayacak durumda olması halinde refakatçi el kumandası ile farklı bir kişi tarafından da kontrol edilebilmektedir.

     Kısa seyir mesafelerinde dikey olarak çalışmalarda platform üzerine yarım boy duvarlar ve yarım boy engelli kapısı ile kullanıcı etrafında bir güvenlik çemberi oluşturulur. Tam otomatik açılır katlanır rampa seçenekleri ile kuyu gerektirmez ve direkt olarak bitmiş zemin kaplamasının üzerine monte edilebilir.


Güvenli ve Konforlu Yükselişin Adresi
Akmetal Asansör